Povídací den

Povídací den je v podstatě takový náš malý rodinný rituál a v ideálním případě vypadá následovně:

Naplánujeme si volno na celý den. Ráno vstaneme, nasnídáme se a jedeme na nádraží. A tady začíná dobrodružství. Mrkneme se na první nejbližší vlak, co jede a koupíme si jízdenku do zastávky, která je maximálně hodinu od Brna. Naposledy jsme byli v Tišnově.

Tam se potom procházíme, jdeme na oběd, do kavárny, kamkoliv, kde je nám příjemně. No a celou dobu si povídáme, je to den povídací. Já si vždycky dopředu připravím témata, o kterých chci s Davidem mluvit, na která není třeba v běžném životě úplně prostor a čas. Stejně tak on. A povídáme a povídáme. Je to vždycky úžasný čas.

Rozhodně vám všem doporučuji si povídací dny zavést, zvlášť pokud máte děti a nemáme tolik prostoru jen pro sebe s partnerem. Zbalte se, odjeďte na neznámé místo a povídejte si od rána až do večera. Uvidíte, že večer budete svítit oba jak žárovky.

Může se stát, že v některých párech komunikace vázne nebo je pro vás těžké se s partnerem navzájem pochopit, porozumět si. Pak mám pro vás tip na jedno komunikační cvičení, ideální právě do povídacích dnů. Nebo ho můžete použít kdykoliv, když s partnerem potřebujete vyřešit něco zásadního, sdělit mu něco důležitého a velmi vám záleží na tom, aby vás skutečně pochopil.