Děkujeme!

Už to, že jste zde je magický okamžik. A našim cílem je, abyste si ho zapamatovali. Aby to třeba bylo i tak, že váš život se bude dělit na život před kartami s Magickými okamžiky a po kartách. 🙂 Proč?

balicekMO

Protože často v malých věcech našeho života se skrývají ty největší zážitky. A to je i cílem těchto karet. Každá z 52 karet obsahuje jeden tip, doporučení, jak si do života přitáhnout Magické okamžiky. A prosíme pozor. Ne, že si teď vezmete karty a každou si za sebou přečtete. NE, to nedělejte, ponechte jako Magický okamžik i chvíli, kdy s očekávám táhnete novou kartu a těšíte se na to, zda tam bude opět něco nového 🙂 magického.

Celý princip a přínos karet je vás vyvést z tzv. denního zaběhaného režimu. To je ten, kdy se ráno vzbudíte, hodíte děti do školy, jdete do práce, hodíte děti na kroužky, uděláte úkoly, uložíte děti spát, sednete k televizi a pak postel. Nebo možná je váš režim spát do oběda, pak jít nakupovat a večer luxusní večeře, pomilovat se a spát. Garantujeme vám, že jedno nebo druhé, pokud se stane zvykem a vy je budete dělat nevědomě jako automat, po čase žádné magické okamžiky nepřinesou. Samozřejmě život sám je neustálá změna, ale všimněte si, že my si té změny často vůbec nevšímáme, neoceňujeme krásné věci, které se nám nebo kolem nás dějí a jen tak proplouváme.

A právě proto jsou zde karty. Abyste životem jen neproplouvali, automaticky nepozorovali ubíhající dny den za dnem a nevědomě žili s tím, že život se děje kolem, ale právě naopak. Aktivita na kartě vás má přivést k aktivitě tady a teď, k vědomé činnosti na pár minut, hodin, nebo i celý den podle toho, jak se ji rozhodnete zrealizovat, ale hlavně, chceme abyste u nich prožili právě Magický okamžik. A ten se děje často ve chvíli, kdy děláte něco nového, něco jinak, neotřelým nebo nekonvenčním způsobem, vědomě, s plnou pozorností, s vnímáním svého těla a okolí všemi smysly. Tohle když se vám u úkolu podaří, wow, je tu další Magický okamžik. Je tu váš život, který žijete. Plně, s nadšením, s přijímáním vše, co se právě děje.

balicekMO2

Jak karty používat?

1. Naplánujte si tzv. Magické víkendy, dny, půldny nebo hodiny. Podle toho, jak moc jste odvážní a také jak vám to dovolí váš životní styl. A tyto dny si teď hned napište do kalendáře. A domluvte se na nich s partnerem. Doporučujeme minimálně 1x za 14 dní. S Alicí máme dny pro nás v kalendáři zaznačeny.

2. V daný okamžik nebo i kdykoliv se vám chce, vytáhněte jednu kartu. (Můžete, ale nemusíte ji vracet.) Přečtěte ji a hurá do akce. Některé úkoly a doporučení můžete udělat hned, některé budete muset naplánovat nebo si k jejich realizaci něco pořídit. Je dobré si vytahovat karty i předem. Např. dnes si vytáhnete kartu, protože víte, že za týden vás čeká Magický den a ve se tak na něj můžete připravit.

3. Některé z karet potřebují širší vysvětlení. Pokud ano, najdete na nich web adresu, kde se vše dozvíte.

4. Pokud vás některé výzvy a úkoly zaujmou opravdu hodně, prostě s vámi budou rezonovat a chcete je pak dělat častěji, prostě je dělejte. Pak už si nemusíte tahat karty, ale prostě jen jdete do akce, kdy chcete.

A to je vše. Pokud alespoň jedna karta bude pro vás znamenat Magický okamžik, o kterém si pak budete povídat a sdílet ho a tím možná inspirovat vaši rodinu, známé, přátele, lidi kolem, pak to celé mělo smysl a vy jste i druhým pomohli tak trošku vystoupit z Matrixu.

A určitě nám na tuto stránku dolů do komentářů napište, co s kartami zažíváte a podělte se o vaše oka-mžiky s námi osobně a s dalšími, kteří karty mají.

Hurá na to 🙂

David a Alice

PS: Máte své Magické okamžiky a rituály, které zažíváte u specifických věcí? Podělte se o ně taky. Jednou třeba vydáme karty MO 2 s těmi vašimi tipy. 🙂